Czy zawód trenera personalnego w 2022 roku to w dalszym ciągu zawód przyszłości?

Czy zawód trenera personalnego w 2022 roku to w dalszym ciągu zawód przyszłości? Czy w dalszym ciągu usługi oferowane przez trenerów personalnych przyciągają uwagę potencjalnego konsumenta? Czy na rynku pracy odnajdą się nowi, dopiero rozpoczynający swoją karierę zawodową trenerzy personalni? Czy zostając trenerem personalnym mogę liczyć na wysokie wynagrodzenie mojej pracy? W dzisiejszym artykule odpowiem na te oraz inne pytania. Jaka będzie przyszłość zawodu trenera personalnego?

Jaka jest przyszłość zawodu trenera personalnego?

Można zaryzykować stwierdzenie że dokładnie taka sama jak każdej innej branży. Kryzys który kolokwialnie mówiąc „dopadł” wszystkich mocno zweryfikował rynek pracy. W dalszym ciągu jednak na zainteresowanie swoimi usługami, po „odblokowaniu” możliwości swobodnego komunikowania się, nie mogą narzekać Ci którzy zanim pojawiły się ciężkie „czasy” mocno inwestowali w swoje kompetencje. Tym razem to nie łut szczęścia a ciężka praca, zaangażowanie oraz poświęcenie sprawie pozwoliło przetrwać wielu firmom jak i małym przedsiębiorcom. Oczywiście pewnie ograniczenia miały miejsce ale nie oszukujmy się. W przypadku zawodu trenera personalnego było wiele możliwości kontynuowania współpracy z klientem. Niemniej jednak skoncentrujmy się na chwili obecnej w której mamy pełną swobodę i możliwości zupełnie takie same jak przed wprowadzeniem ograniczeń. To istotna informacja mówiąca Ci że jeśli planujesz rozpocząć swoją karierę jako trener personalny masz ku temu świetne warunki. Kursy na trenera personalnego, oferty pracy w fitness klubach, praca jako freelancer. Możliwości jest conajmniej kilka.

Czy w dalszym ciągu usługi oferowane przez trenerów personalnych przyciągają uwagę potencjalnego konsumenta?

Bezapelacyjnie! Trening personalny z profesjonalnie przeszkolonym trenerem personalnym to w dalszym ciągu usługa ciesząca się dużym zainteresowaniem. Analizując tematykę dzisiejszego artykułu musimy pamiętać o kilku istotnych oraz zasadniczych kwestiach. Im mniej ruchu a właściwie im mniej możliwości ruchu będzie miało społeczeństwo tym więcej później będzie go potrzebować. Doskonale wiemy że nie ma leku tak skutecznego jak ruch i nie da się go w żaden sposób zastąpić. Jesteśmy stworzeni do tego by być w ruchu. A więc nie ulega żadnej wątpliwości fakt iż w wyniku ograniczeń które miały miejsce przez dobrych, ostatnich kilka miesięcy, pojawi się coraz więcej zainteresowanych osób współpracą z trenerem personalnym. Trening personalny jest specyficzna usługą. Co dokładnie mam na myśli? Jest pewną alternatywą, dobrym wyborem. Między? Między leczeniem farmakologicznym i operacyjnym. To ukierunkowany w sposób prawidłowy ruch może wyleczyć Twój kręgosłup lub stawy. To dzięki celowanej aktywności fizycznej możesz poprawić wyniki swoich badań. To dzięki aktywności fizycznej możesz zmienić swój styl życia oraz sposób postrzegania własnej osoby. Biorąc pod uwagę fakt jak dużo do zaoferowania ma nam aktywność fizyczna niemożliwe jest to że w ciągu najbliższych lat zawód trenera personalnego straci na atrakcyjności.

Czy na rynku pracy odnajdą się nowi, dopiero rozpoczynający swoją karierę zawodową trenerzy personalni?

Oczywiście! Nie możemy jednak zapominać że potrzebują konkretnych „narzędzi”. Są nimi profesjonalnie przygotowane kursy na trenera personalnego. Oczywiście zawód trenera personalnego jest zawodem interdyscyplinarnym w którym trzeba „szlifować” zarówno umiejętności stricte związane z metodyką ćwiczeń jak i sprzedażowe oraz te definitywnie miękkie. Każda branża rządzi się podobnymi prawami. Furtką do klientów jest wiedza.

Czy zostając trenerem personalnym mogę liczyć na wysokie wynagrodzenie mojej pracy?

Zdecydowanie! Powiem Ci coś w tajemnicy! Najlepsi biorą najwięcej…Kim są Ci najlepsi? To z reguły Ci posiadający największą wiedzę oraz pozostałe umiejętności które wymieniłem wcześniej: techniki sprzedażowe, umiejętności miękkie. A więc by odnieść sukces w branży trenerskiej potrzebujesz nauczyć się kilku rzeczy i z czasem je udoskonalać. Zatrzymajmy się na chwilę przy wynagrodzeniu trenera personalnego działającego na tak zwana własną rękę. Cena treningu personalnego w zależności od doświadczenia oraz wiedzy trenera np.: w Warszawie to stawka rzędu 100-150/250 złotych za pojedynczy trening. W zależności od pakietu jaki dany trener ma swojej ofercie cena może być zmienna. Przyjmijmy prosty scenariusz. Wykonujesz 15 treningów personalnych w tygodniu. Średnio wykonujesz ich 3 dziennie. Cena treningu personalnego który przeprowadzasz to 150-200 zł. Tygodniowe wynagrodzenie będzie więc wynosić 3000 zł. Pomnóżmy to teraz razy ilość tygodni w miesiącu a wyjdzie nam kwota około 12000 zł przy 15 godzinach pracy tygodniowo. Odliczając od kwoty przychodu jaką jest 12000 zł koszty związane z księgowością, ryczałtem dla siłowni, opłatami typu ZUS możemy w dalszym ciągu liczyć na dochód przekraczający 6000 zł lub więcej w zależności od firmowych kosztów. Czy to się opłaca? Odpowiedz nasuwa się sama.

Jesteś zainteresowana/zainteresowany naszą ofertą szkoleniową? Interesuje Cię udział w kursie trenera personalnego? Interesuje Cie również metodyka treningu medycznego? Skorzystaj z naszej oferty szkoleniowej! Zarezerwuj swoje miejsce.