Kurs trenera personalnego Warszawa. Poznaj nasz harmonogram kursu.

Kurs trenera personalnego prowadzimy aktualnie w VII miastach. Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku. W Warszawie, Poznaniu, Katowicach oraz Krakowie masz możliwośc udziału w kursie na trenera personalnego w trybie WEEKENDOWYM lub DZIENNYM. Harmonogram naszego kursu to IV intensywne zjazdy weekendowe dające łącznie VIII dni nauki lub VIII dni nauki w dniach od poniedziałku do piątku. Rdzeniem oraz najważniejszym elementem kursów w Rehafit-Academy jest trening medyczny. Poświęcamy mu aż IV dni szkoleniowe! Każda edycja to określona ilość miejsc dlatego warto mieć na uwadze wczesną rejestrację swojego uczestnictwa. 

Pierwszy dzień kursu to nauka anatomii, biomechaniki oraz fizjologii wysiłku. Oczywiście już w trakcie pierwszego dnia kursu możesz spodziewać sie sporej ilości praktyki. Uważamy że tematy takie jak anatomia czy biomechanika powinny a nawet muszą zostać przedstawione kursantowi w sposób praktyczny. A więc w jaki sposób będą wyglądać zajęcia praktyczne? Już od pierwszego zjazdu zależy nam na tym aby maksymalnie zaangażować do pracy każdego uczestnika kursu. Po zaprezentowaniu danego połączenia stawowego lub struktury mięśniowej i jej funkcji każdy z kursantów wykona daną sekwencję ruchów oraz ćwiczeń angażujących wcześniej wspomniany mięsień. Oprócz samej funkcji nauczymy Cię dokładnej lokalizacji poszczególnych struktur oraz zależności międzytkankowych które mają olbrzymie znaczenie w treningu personalnym.

 

Dzień drugi kursu na trenera personalnego. Czas na trening medyczny!

W trakcie pierwszego dnia treningu medycznego koncentrujemy się na górnej części ciała "Trening medyczny: UPPER BODY". Zajęcia mają charakter teoretyczno-praktyczny z naciskiem na praktykę. Zanim jednak przejdziemy do działań stricte "ćwiczeniowych" każda z dysfunkcji zostanie dokładnie omówiona oraz scharakteryzowana. Dzień pierwszy treningu medycznego to omówienie m.in.: dysfunkcji takich jak: objaw skrzyżowania, górnego, problemy bólowe obręczy ramiennej, dysfunkcje odcinka piersiowego oraz szyjnego kręgosłupa, zespoły bólowe kończyn górnych oraz wiele innych interesujących tematów. 

Dzień trzeci kursu na trenera personalnego to druga część modułu "TRENING MEDYCZNY".

Trzeci dzień kursu to kontynuacja modułu "TRENING MEDYCZNY". W trakcie drugiego dnia koncentrujemy się na pracy z dolną częścią ciała "Trening medyczny: LOWER BODY". Kursanci ponownie proszeni są o dobranie się w pary by już w trakcie zajęć odzwierciedlać sytuację "1 na 1" jak w przypadku prawdziwego treningu peraonalnego. W trakcie tego dnia poruszamy kwestie dotyczące dysfunkcji odcinka lędźwiowego kręgosłupa, miednicy oraz kończyn dolnych. O jakich dysfunkcjach dokładnie będziemy mówić? Bedą to m.in.: Objaw skrzyżowania dolnego, problemy bólowe miednicy, kolana koślawe oraz szpotawe, zespoły bólowe stawu kolanowego, problemy zlokalizowane w obszarze podudzia czy dysfunkcje w obszarze stopy. Oczywiście zajęcia w dalszym ciągu będą miały charakter teoretyczno-praktyczny. 

Kurs trenera personalnego Warszawa. Dzień czwarty czyli "Trening medyczny: UPPER BODY + LOWER BODY + ACCESSORY EXERCISES".

Trzeci dzień modułu "TRENING MEDYCZNY" stanowić będzie podsumowanie dnia I oraz II.  Będzie on także dniem na usystematyzowaniem oraz poszerzenie wiedzy kursanta o elementy takie jak wykorzystanie akcesoriów treningowych w treningu medycznym. Umiejętne wprowadzenie akcesiorów treningowych to skuteczne narzędzie w walce o zdrowie oraz dobre samopoczucicie Twojego podopiecznego. W trakcie tego zjazdu dowiesz się jak rolować poszczególne segmenty ciała, w jaki sposób wykorzystać taśmy oporowe, piłki fit-ball czy dyski sensomotoryczne. 

Zjazd trzeci czyli moduły "STRENGHT TRAINING" oraz "FUNCTIONAL TRAINING".

W trakcie trzeciego zjazdu koncentrujemy się na ćwiczeniach oporowych oraz ćwiczeniach funkcjonalnych. Są to dwa dni, intensywnej nauki od godziny 8:00 do godziny 14:00. W trakcie tych dwóch modułów nauczysz się ćwiczeń wielostawowych przypisywanych poszczególnym dysfunkcjom. Zrozumiesz celowość stosowania przysiadów w objawie skrzyżowania dolnego a także sens angażowania w głównej mierze mięśni pleców w przypadku objawu skrzyżowania górnego. Moduł dotyczący treningu funkcjonalngo to przede wszystkim uzyskanie odpowiedzi na pytanie czym jest sam trening funkcjonalny oraz nauka wielu skutecznych ćwiczeń przy użyciu kettlebell, taśm TRX, bosu oraz innych akcesoriów treningowych. 

Ostatni, czwarty zjazd kursu na trenera personalnego to praca z klientami, egzaminy oraz wręczenie certyfikatów. 

Ostatni weekend kursu na trenera personalnego w RehaFit-Academy to podsumowanie III dni TRENINGU MEDYCZNEGO oraz praca z prawdziwymi klientami! W trakcie tego dnia kursanci zostaną poproszeni o dobranie się w pary lub dwie grupy w celu przeprowadzenia treningów personalnych z klientami zewnętrznymi. Co to dokładnie oznacza? Już w trakcie kursu przeprowadzisz wywiad treningowy z zupełnie obcą dla siebie osobą, ocenisz jej postawę a także przeprowadzisz przez poszczególne, wybrane przez Ciebie ćwiczenia a to wszystko pod okiem instruktora prowadzącego moduł! Ostatni dzień to egzamin teoretyczny skłądający się z 50 pytań. Aby otrzymać pozytywny wynik należy odpowiedzieć pozytywnie na conajmniej 35 pytań z 50. Egzamin praktyczny to wylosowanie danego przypadku. Zadanie będzie polegać na omówieniu go oraz zaprezentowaniu celowanych działań pod jego kątem. Egzamin praktyczny zdawany jest w parach. Po uzyskaniu pozytywnych wyników z egzaminów kursanci otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie poszczególnych umiejętności. 

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany udziałem w kursie na trenera personalnego serdecznie zapraszamy Cię do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej. Do zobaczenia w Warszawie, Łodzi, Karkowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu lub Gdańsku!